PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95492}

Ja, robot

I, Robot
7,2 265 880
ocen
7,2 10 1 265880
5,9 18
ocen krytyków
Ja, robot
powrót do forum filmu Ja, robot

Kto czytał Asimova ten wie, że można było z tematu wyciągnąć dużo więcej - tutaj dostajemy efektowne być może, ale jednak tanie i dość przewidywalne filmidło. Duży plus za Willa Smitha - mile mnie zaskoczył, bo nienawidzę go jako piosenkarza, ale przyznać muszę, że aktor z niego dość przyzwoity. No i ma fajnie zbudowaną postać (ale to już zasługa bardziej scenarzystów niż jego).

Ogólnie: film zaczął się świetnie (na co najmniej 8*), ale wraz z oglądaniem szacunek do niego malał - i na koniec z inteligentnego widowiska SF stał się w moich oczach co prawda efektownym i trzymającym w napięciu, ale jednak dość bezmózgim filmem.

ocenił(a) film na 7
Rysiu_Kalafa

Tak to już jest z adaptacjami :/

ocenił(a) film na 7
Rysiu_Kalafa

Elementy inspirowane twórczością Asimova są następujące: są roboty.

ocenił(a) film na 6
l0co

Racja, tylko to + 3 prawa robotyki łączy ten film z dobrą literaturą SF

ocenił(a) film na 7
l0co

No tak:)

ocenił(a) film na 7
Rysiu_Kalafa

Ale ogląda się OK

ocenił(a) film na 6
Rysiu_Kalafa

Podczas oglądania wysnułem refleksję, że ten film idealnie wpisuje się w czas filmów DVD. Pamiętam ten boom, jak wszyscy czuli pustkę po wideo i zaczęli ją zapełniać odtwarzaczami DVD pod telewizory. Millennialsi pamiętają czasy VHS, gdzie na pirackim kopiach oglądało się filmy totalnie obciachowe, ale dzisiaj ten obciach wspomina się z nostalgią, i  czasy DVD, gdzie patrzyło się na produkcje starające się być czymś więcej niż rozrywką, lecz ostatecznie pozostawały tylko czystym funem i właśnie taki jest "Ja, robot". Teraz mamy w sumie najlepszy czas dla filmów na całym świecie – era serwisów streamingowych sprawiła, że dostęp jest taki sam dla większości, scenariusze muszą silić się na oryginalność (bo wszystko już było i czymś trzeba przykuć widza), a realizacja w związku z rozwojem technologii jest z roku na rok coraz lepsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones