PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95492}

Ja, robot

I, Robot
7,2 265 880
ocen
7,2 10 1 265880
5,9 18
ocen krytyków
Ja, robot
powrót do forum filmu Ja, robot

Podczas pierwszego seansu byłem tym filmem całkiem zachwycony. Nie głupie jak na amerykańskiego blockbustera, całkiem sprawne aktorstwo i przyzwoita realizacja.

Przeczytałem od deski do deski opowiadania z cyklu Ja Robot i wszystko z trzech cykli Asimova do których film miał nawiązywać (Roboty, Imperium i Fundację) i wróciłem do domowego kina.

Niestety... to dalej dobry film, ale pomijając efekty specjalne, które mocno się zestarzały to nie mogę wyjść z podziwu jak bardzo daleko fabule do tego co można znaleźć u Asimova.

Myślałem że film opowiada po hollywodzku historię "Pozytronowego detektywa" ale to coś zupełnie innego, a szkoda. Przynajmniej niespodziewanie zaskoczyłem się pozytywnie książką i to do tego stopnia, że teraz ten film wydaje się co najwyżej średni i pełny bzdur.

Szkoda, może dożyję jakiejś normalnej adaptacji dzieł Asimova, ale znowu ktoś tak je uprości, że inteligentni ludzie i wszechwiedzące maszyny będą się zachować jak półgłówki.

Pani inżynier od robotów w 2035 roku nie umie obsługiwać odtwarzacza dvd i jest przerażona motocyklem bo 'benzyna wybucha'... szkoda gadać :/

ocenił(a) film na 8
sol82

Czyli obniżyłeś ocenę po przeczytaniu książki? To trochę nie fair w stosunku do filmu, on się tylko inspirował książką, nie był jej adaptacją. Sam przecież stwierdziłeś, że po pierwszym seansie był bardzo dobry. Zgodzić się mogę jedynie z ostatnim akapitem, ale też częściowo. Mnie totalnie nie dziwi, że ludzi w przyszłości będą imbecylami, popatrz na dzisiejsze pokolenie zapatrzone w smartfony i co mają w głowach, a co mieli ludzie kilka dekad temu - o ile masz odpowiedni "staż wiekowy", aby mieć taką perspektywę :) Ludzie niestety wiedzą coraz mniej, karmieni są głównie prostą papką, dlatego kina pełne są na filmach Vegi. I choć od pani inżynier od robotów oczekiwałbym nieco więcej, to wciąż potrafię sobie wyobrazić, że dobrze się zna na swojej wąskiej działce, ale tym, co było kiedyś już niekoniecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones